آموزش وردپرس
سرخط خبرها

پارک علم و فناوری استان

برای مشاهده هریک از موضوعات سمت راست روی آن کلیک کنید

پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری

اهداف :

پارکهای علم و فناوری،نهادی اجتماعی و جایگاهی برای توسعه نوآوری های دانش محور از طریق مساعدت در تشکیل و تقویت بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط(SMEs) و بخشی از راهبرد اندیشمندانه و هماهنگ برای توسعه ملی محسوب می شوند. امروزه پارک های علمی، تحقیقاتی و فناوری نقش بسیار عمده ای در پیشبرد اقتصاد جهان ایفا می کنند. پارک های علم و فناوری علاوه بر امکان فعالیت شرکتهای کوچک و متوسط دانش محورو کارآفرین در یک محیط اقتصادی، بستر لازم را جهت انتقال و توسعه فناوری، تولید باارزش افزوده بالا، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای جهانی را فراهم می نماید. پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری در راستای اجرایی نمودن رسالت خود اهداف زیر را دنبال می نماید:

تولید فناوری، انتقال فناوری و بومی سازی آن

  •  تسهیل در تجاری سازی فناوری
  •  کمک به توسعه و رونق اقتصادی منطقه
  •  کمک به ارتقاء ارزش افزوده از طریق توسعه فعالیت های دانش و فناوری محور
  •  توسعه فعالیت های کارآفرینی فناورانه سازگار با ویژگیهای اقلیمی و قابلیتهای منطقه
  •  تسهیل در انتقال فناوری از مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی به مراکز اجرایی و تولیدی
  • مساعدت در ایجاد تشکلهای نوین تولیدی و خدماتی

بنگاههای کوچک در ساختار های مختلف شرکت های تولیدی (محصولات فناورانه)،خدمات مهندسی، تحقیق و توسعه و خدمات غیر مهندسی در فضای پوششی پارک پذیرش می شوند

منشور اخلاقی :

در پیشگاه خداوند متعال پیمان می بندیم:

در تمامی ساعات اداری با ظاهری آراسته، در محیطی صمیمی، ضمن رعایت ادب و احترام، برخوردی نیک و پسندیده با ارباب رجوع، مشتریان، مدیران و همکاران داشته ودر کوتاهترین زمان ممکن، وظایف و امور محوله را با کمال صداقت و انصاف به انجام رسانیم.

در صورت عدم امکان انجام خواسته ارباب رجوع، به منظور قانع شدن وی توضیحات کافی ارائه نموده تا اعتماد، رضایت و خشنودی وی جلب شود. به منظور تحقق اهداف سازمانی، خود را به انجام وظایف و رعایت اصول و منشور اخلاقی زیر مقید دانسته و بدان پایبندیم:

۱-     ضمن رعایت نظم، در حفظ بیت المال و نظافت محیط کار خود خواهیم کوشید زیرا نظم و انضباط نشانه ایمان به خداوند و معرف شخصیت هر فرد است.

۲-    از مراجعه کنندگان همانند میهمان استقبال نموده، پس از انجام کار با خوشرویی آنها را بدرقه می کنیم، زیرا مردم ولی نعمت ما هستند.

۳-    انجام سریع و صحیح امور و وظایف محوله را وظیفه خود می دانیم، زیرا وقت طلا است.

۴-     به انتقادات، نظرات، و دیدگاه های ارباب رجوع گوش فرا داده، از پشنهادهای سازنده ی آنان در انجام بهتر کارها استقبال می کنیم، زیرا پذیرش انتقادات و نظرات سازنده دیگران، موجب اصلاح امور می شود.

۵-     اجرای قوانین و مقررات ملاک انجام کار بوده، تابع اعمال سلیقه های شخصی نخواهیم شد، زیرا حاکمیت قانون، ضامن حفظ حقوق جامعه است.

۶-     از شایعه سازی ، تهمت، غیبت، خبرچینی و … که موجب تضعیف صمیمیت و کاهش اعتماد در بین کارکنان و مدیران می شود پرهیز می کنیم، زیرا شایعه سازی ، تهمت، غیبت، خبرچینی و … از رذایل اخلاقی است.

۷-     رازداری ، وفاداری و حفظ اسناد را از وظایف شغلی خود دانسته ، نسبت به رعایت مسائل شرعی و ارزشهای اخلاقی کوشا خواهیم بود، زیرا امانتداری و پایبندی به ارزش ها، از فضائل اخلاقی است.

۸-    رضایت ارباب رجوع از عملکرد سازمان را موفقیت خود می دانیم، زیرا رضایت مخلوق، رضایت خالق است

حوزه فعالیت :

 فعالیت درکارگروه ها و شوراهای استانی

 مشارکت در طرحهای توسعه استانی

 تعاملات با مسئولین اجرایی استان

 فعالیت های نمایشگاهی و همکاری دربرگزاری کنگره ها وجشنواره ها

 برگزاری سمینارها ، کارگاهها و دوره های آموزشی

 کانون شکوفایی خلاقیت

 کلنیک صنعت

کاربرگ درخواست تسهیلات

کاربرگ درخواست پذیرش و تعیین زمینه فناوری و تخصصی واحدهای فناور مستقر

کاربرگ گزارش شیوه هزینه کرد تسهیلات دریافتی

فرم ارائه گزارش کار دوره ای پارک چ و ب

فرم درخواست صدور و یا تمدید مجوز فناوری

کاربرگ درخواست پذیرش و استقرار

مرکز رشد واحدهای فناور – پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری

مرکز رشد واحد های فناور

آدرس :  شهرکرد ،خیابات ملّت ، حدفاصل میدان فردوسی و میدان بوعلی ، مرکز رشد واحدهای فناور

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه ساعت ۸ صبح الی ۱۵  و  پنج شنبه ها ساعت ۸ صبح الی ۱۳

شماره تلفن :  ۳۲۲۵۰۳۲۱-۰۳۸ و ۳۲۲۵۰۳۲۲-۰۳۸ 

نمابر : ۳۲۲۲۴۰۴۶-۰۳۸ 

پست الکنرونیک : roshd.chbstp.ir و roshd@chbstp.ir

فرم پیوست گزارش پیشرفت کار رشد

فرم درخواست تسهیلات

فرم گزارش پیشرفت کار دوره رشد مقدماتی

سامانه پذیرش الکترونیک

سامانه پذیرش الکترونیک

مرکز رشد واحدهای فناور

مرکز رشد دانشگاههای استان چهارمحال و بختیاری

برای مشاهده هریک از موضوعات سمت راست روی آن کلیک کنید

مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد

معرفی :

مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد مرکزی است تحت مدیریت متخصصین حرفه ای که با ارائه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه حرفه های جدید توسط کار افرینانی که در قالب واحد های نوپای فعال در زمینه های مختلف منتهی به فناوری متشکل شده اند و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فن دارند ، پشتیبانی می کند.این خدمات شامل موارد زیر است:
-خدمات ازمایشگاهی ، کارگاهی و اطلاع رسانی
-خدمات مدیریتی ، حقوقی ، مالی ، اعتباری ، پروژه یابی و بازاریابی
-اموزش های تخصصی ویژه و مشاوره
-سایرخدمات مرتبط با توسعه ، رشد و ارتقای واحد فناور

 

آدرس و پل های ارتباطی : 

آدرس : شهرکرد- میرآباد شرقی بلوار امام خمینی بلوار ۱۳ آبان جنب مدرسه راهنمایی میرداماد
کدپستی : ۸۸۱۵۶۶۳۵۵۵

پست الکترونیک : info@skuti.ir

مدیر مرکز : دکتر یعقوب طادی (مدیر مرکز رشد)

آدرس سایت : http://www.skuti.ir

 

راهنمای پذیرش :

دانلود دفترچه راهنمای پذیرش

جهت دریافت فونت‌های مورد نیاز بر روی لینک‌های زیر کلیک نموده و پس از دانلود، در پوشه Fonts واقع در Control Panel کپی کنید.

Nazanin Normal

Nazanin Bold

معرفی،مزایای استقرار،حمایت ها،خدمات قابل ارائه در مرکز،اهداف،چارت سازمانی

مرکز واحدهای فناوری دانشگاه آزاد شهرکرد

دستورالعمل تشخیص صلاحیت، رتبه‎بندی و صدور مجوز شرکت‌‎ها و موسسات دانش بنیان

شیوه‎نامه ایجاد و حمایت از شرکت‎ها و موسسات دانش‎بنیان دانشگاه آزاد اسلامی

فرم پذیرش

دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

انتخاب کنید

برای مشاهده موضوعات روی قسمت سمت چپ هر موضوع کلیک کنید.

معرفی مرکز رشد

مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد همانند دیگر مراکز رشد دانشگاهی، بر اساس سیاست های برنامه توسعه پنجم دولت و به منظور ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، تجاری­سازی دستاوردهای تحقیقاتی،کاربردی، توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط دانش­بنیان، تسهیل در انتقال دانش و فناوری از مراکز دانشگاهی به دیگر مراکز جامعه و صنعت و برطرف نمودن نیازهای جامعه،ایجاد شده است. به عبارت دیگر، دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ، بر اساس دانش علمی و تجربیات مدیریتی و اجرایی، ایجاد مرکز رشدی توانمند را از سال ۱۳۹۱ در دستور کار خویش قرار داده است.

آشنایی با مرکز رشد

تعاریف :

واحد فناور
واحدهای دارای هویت مستقل از مرکز رشد بوده که با توجه به اساسنامه و یا سایر اسناد قانونی در زمینه تحقیقات کاربردی و توسعه­ای، طراحی مهندسی، مهندسی معکوس، انتقال فناوری، ارائه خدمات تخصصی می­باشند و در جهت تجاری کردن نتایج تحقیقات فعالیت می­نمایند. این واحدها شامل شرکت­های خصوصی، واحدهای تحقیق و توسعه صنایع و یا مراکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه یا دستگاه­های اجرایی هستند.

دوره پیش رشد
دوره­ای حداکثر ۶ ماهه است که در آن به افراد و یا گروه­های مستعدی که دارای ایده­ های نوآورانه صنعتی هستند، مشاوره و آموزش­های لازم برای آشنایی با بازار، شناسایی گروه کاری، تثبیت ایده کاری و ایجاد هویت­های حقوقی مستقل داده می-شود. در صورت موفقیت در این دوره و کسب هویت مستقل حقوقی، واحدهای نوپا میتوانند متقاضی اسکان رسمی در مرکز رشد شوند. زمان این دوره با تصویب مدیر مرکز تا ۹ ماه قابل افزایش است .

دوره رشد
دوره­ای است حداکثر ۳ ساله که طی آن واحدهای فناوری مستقر در مرکز رشد به معیارهای رشد یافتگی دست یافته و پس از آن از مرکز رشد خارج می­شوند. زمان این دوره با تصویب هیأت امنا تا ۵ سال قابل افزایش است.

ایده فناورانه
طرح یا ایده­ی بازار پسند (marketable) که اجرای آن مبتنی بر تحقیقات و فناوری باشد برای تولید و یا دستیابی به دانش فنی به کار گرفته می شود و محور فعالیت های علمی و اقتصادی واحدهای فناوری است .

طرح کسب و کار
طرح کسب و کار سندی مکتوب است که جزئیات کسب و کار پیشنهادی را مشخص میکند. این سند باید ضمن تشریح موقعیت کنونی ، نیازها ، انتظارات و نتایج پیش بینی شده را شرح دهد و کلیه جوانب آن را ارزیابی کند.

طرح هم برای صاحب آن و هم برای حمایت کنندگان مالی آن، به دلایل زیر لازم است:
۱) مالک درباره هدف خود از کسب و کار و منابعی که برای آن نیاز دارد به دقت فکر کند. این موضوع در برآورد میزان سرمایه مورد نیاز، به وی کمک خواهد کرد.
۲) حمایت کنندگان ما

تاریخچه :
تاسیس اولین مرکز رشد جهان به سال ۱۹۵۹ میلادی در نیویورک برمی گردد. در این سال ژوزف مانسکو تاجر آمریکایی با خرید یک ساختمان بزرگ قدیمی تصمیم داشت آن را پس ازتعمیر، به یک مستاجر اجاره دهد اما متوجه شد که ساختمان مزبور بزرگ تر از آن است که یک مستاجر به تنهایی ازعهده هزینه های آن برآید. لذا تصمیم گرفت که آن را به مستاجران متعددی اجاره دهد تا بتواند از این طریق درآمدزایی نماید. مانسکو بعداز یک سال ۲۰ تا ۳۰ مستاجر داشت که حدودا ده هزار متر مربع از فضای مجموعه را اجاره نموده بودند. این مرکزهنوز هم فعال است و با نام مرکز صنعتی باتاویا شناخته می شود و حدودا هزار نفر در آن به کار مشغولند. اما ایده اصلی مراکز رشد و شکل گیری انکوباتورها به دوران رکود آمریکا در دهه ۱۹۷۰ باز می گردد که بسیاری از شرکتهای بزرگ کارکنان خود را برکنار می نمودند. دولت آمریکا به منظور مقابله با بحران بیکاری موضوع ایجاد زیرساختارهایی جهت ایجاد موسسات و شرکتهای کوچک را در برنامه خود قرار داد و مرکز رشد را در زمینه های مختلف تاسیس نمود.ایده اصلی تاسیس مراکز رشدو شکل گیری انکوباتورها در دنیا، تهیه بستر مناسب جهت افزایش ضریب موفقیت و کاهش ریسک واحدهای نوپا و حمایت از کارآفرینان فاقد سرمایه و تجربه لازم در حیطه فناوری و شیوه های تجاری سازی ایده ها می باشد

اهداف :
مطالعات انجام شده نشان می دهد در اقتصاد رو به رشد جهان، توجه به فن آوری و اقتصاد مبتنی بر آن، نقش بسیار موثری در توسعه کارآفرینی، توسعه ملی، رشد و رونق اقتصادی کشورها ایفا می نمایند. لیکن عدم آشنایی موسسات نوپا و یا واحدهای سنتی با شرایط کاری کنونی،بازار مصرف، هزینه های بالای راه اندازی و عدم آشنایی با مدیریت اثرگذاری مدیریت تحول، سبب ناپایداری و ریسک بالای آنها در سالهای ابتدایی تاسیس و یا توسعه می گردد.
در همین راستا به منظور حمایت از موسسات کوچک و متوسط در توسعه کارآفرینی، در اکثر کشورها مراکزی بنام مرکز رشد و یا انکوباتور ایجاد شده است. این مراکز معمولاً در یک پارک فناوری و یا یک دانشگاه ایجاد می شوند تا کارآفرین بتواند با دریافت حمایتهای مرکز، دستاوردهای تحقیقاتی، ایده های نوین و یافته های علمی خود را به کسب و کار تجاری تبدیل نماید.
مرکز رشد واحدهای فن آوری سلامت مرکزی است چند منظوره که هدف آن ارائه خدمات پشتیبانی جهت ایجاد و توسعه حرفه های جدید توسط کارآفرینانی است که در قالب واحدهای نوپای فعال در زمینه های مختلف منتهی به فن آوری متشکل شده اند و اهداف اقتصادی مبنی بر دانش و فن دارند.

رئوس اهدافی که مرکز رشد واحدهای فن آوری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برای دستیابی به آنها برنامه ریزی نموده و تلاش می نماید :
۱) ایجاد جاذبه برای شکل گیری شرکت های خصوصی فناوری با ارائه سرویس های مورد نیاز
۲) کاهش ریسک مؤسسات نوبنیاد با کمک به جذب سرمایه های اولیه آنها و ارائه مشاوره های لازم
۳) بسترسازی جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی
۴) ایجاد زمینه کارآفرینی، حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان
۵) کمک به رونق اقتصاد محلی و منطقه ای مبتنی بر فناوری
۶) ایجاد فضای لازم جهت گسترش و رشد واحدهای کوچک و متوسط دانش مدار و فناور فعال در زمینه های فناوری
۷) تولید و توسعه محصولات و فرآیندهای فناوری قابل عرضه به بازار
۸) بسترسازی به منظور ایجاد فرصت های شغلی مناسب به منظور جذب کارآفرینان و دانش آموختگان د

وظایف :
مأموریت اصلی مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، ایجاد یک مرکز قابل اطمینان برای حمایت و هدایت کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی به منظور تجاری­سازی ایده ها و پژوهش های دانشگاهی جهت برآوردن نیازهای جامعه میباشد. این مرکز با توجه به امکانات ویژه علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به عنوان یک نهاد حمایتی و تسهیل­ کننده، با ارائه خدمات آموزشی، مشاوره و فنی و اعطای تسهیلات مالی به شرکت های نوپا، فرآیند شکل­گیری و رشد بنگاه های کوچک و متوسط دانش­بنیان را تسهیل و تسریع می کند و منجر به تولید دانش، ثروت و انتقال تکنولوژی در جامعه می شود. شرکت های پذیرش شده در مرکز رشد، پس از پیاده­ سازی ایده­محوری و تجاری­سازی، توسعه و تثبیت محصول در بازار، از مرکز رشد خارج شده و در سایر محیط های صنعتی و تجاری نظیر شهرک های صنعتی و شهرک ها، پارک ها، مراکز و مجتمع های فناوری به فعالیت خویش ادامه خواهند داد. واحدهایی که متقاضی استقرار در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد می باشند، طی مراحلی ، تقاضای آنها مورد بررسی قرار گرفته و پس از طی مراحلی ، در صورت تصویب نهایی در شورای فناوری در مرکز مستقر می شوند.

اهم وظایف مرکز رشد به شرح زیر می باشد:
• ارائه خدمات در جهت تسریع رشد واحدهای پذیرفته شده
• ارزیابی و مشاوره در جهت اصلاح و بهبود طرح ها و ایده های ارائه شده به مرکز
• تامین محل کار و ارائه خدمات اولیه اداری
• معرفی جهت استفاده از خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه
• نظارت بر روند رشد و تحلیل مستمر دستاوردها بمنظور افزایش کارایی
• جهت دهی به طرح ها و ایده ها به منظور رفع نیازهای فناورانه کشور

خدمات :
o خدمات اداری
o خدمات آزمایشگاهی، کارگاهی و اطلاع رسانی
o آموزش
o خدمات مشاوره‌ای و بازاریابی

یکی از رسالت­های مهم مرکز رشد واحدهای فناوری و کارآفرینی دانشگاه ارائه مشاوره به واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد و اعضای کانون شکوفایی خلاقیت توسط افراد متخصص در راستای تبدیل ایده ­های نو به محصولات با قابلیت تجاری سازی و کمک به رشد هسته­ ها، شرکت­ها و واحدهای فناور می­باشد. بدین منظور مرکز اقدام به بهره­ گیری از متخصصان خبره و آشنا به صنعت و بازار نموده تا بتواند با ارائه مشاوره به واحدهای مستقر خود ، به سمت تحقق هر چه بهتر اهداف خویش گام بردارد.

ارائه مشاوره در مرکز در زمینه­ های زیر صورت گرفته می گیرد:
۱) برگزاری جلسات مشاوره با واحدهای فناور در زمینه تجاری سازی ایده محوری؛
۲) برگزاری جلسه مشاوره در زمینه تدوین طرح کسب و کار؛
۳) برگزاری جلسات مشاوره بازاریابی و تبلیغات با شرکت­های بزرگ بازاریابی و تبلیغاتی؛
۴) برگزاری مشاوره­ قوانین بیمه­ ای، قانون کار، مدیریت پروژه؛
۵) برگزاری مشاوره­ حسابداری؛

شورای فناوری سلامت

شورای فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱- دکتر مرتضی هاشم زاده – رئیس شورا
۲- دکتر علی احمدی- دبیر شورا
۳- دکتر کمال صولتی
۴- دکتر رضا محمدی
۵- دکتر محمود رفیعیان
۶- دکتر اسفندیار حیدریان
۷- آقای محمد کاظم منزوی
۸- آقای اسماعیل رحیمی
۹- آقای سیف الله بخشی
۱۰- دکتر مسعود امیری
۱۱ – دکتر هدایت الله حدادی
۱۲- دکتر کیهان قطره

مطالب آموزشی

 ردیف  عنوان مطلب آموزشی 
 ۱ ابلاغ سیاست های کلی سلامت
۲ ابلاغ سیاستهای کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی 
۳ ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی
۴  اولویتهای آزمایشگاهی
۵ اولویتهای تجهیزات پزشکی
۶  اولویتهای گیاهان دارویی
۷  (آشنائی با اسناد تجاری(چک و سفته
۸  ارتباطات بازاریابی یکپارچه
۹  ارزیابی و حفاظت از فنآوری
۱۰  آشنایی با الگوهای نوآوری
۱۱  آشنایی با الگوهای نوآوری۲
۱۲  آشنایی با الگوهای نوآوری۳
۱۳ آشنایی با الگوهای نوآوری۴
۱۴  آشنایی با برنامه ریزی توسعه فردی در کارآفرینی
۱۵ آشنایی با زنجیره ارزش
۱۶  آشنائی با شرکت‌های تجاری۱
۱۷  آشنایی با فرصت و منابع فرصت های کسب وکار
۱۸ آشنائی با قراردادهای تجاری۱
۱۹ آشنائی با قراردادهای تجاری۲
۲۰  آشنایی با کارآفرینی
۲۱ آشنائی با مالکیت فکری ۱
۲۲ آشنایی با مالکیت فکری  ۲
۲۳
 ۲۴          آشنائی یا شرکت‌های تجاری۲               
۲۵  آشنائی یا شرکت‌های تجاری۳
۲۶ اصول و فنون مذاکره
۲۷ آمادگی فنآورانه
۲۸ آمیخته بازاریابی
 

جهت ثبت اطلاعات شما در این صفحه از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.باتشکر           فرم تماس با سایت