آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / اخبار / کارگاه اقتصاد مقاومتی دانشگاه فرهنگیان شهرکرد

کارگاه اقتصاد مقاومتی دانشگاه فرهنگیان شهرکرد

 

 همایش اقتصاد مقاومتی امسال در دانشگاه فرهنگیان شهرکرد برگزار شد.

آقای مهندس میر احمدی در کارگاه اقتصاد مقاومتی با بیان مسئله عدم استنباط صحیح و کارشناسی برخی از مردم و مسئولین از موضوع اقتصاد مقاومتی آن را ریاضت اقتصادی تصور میکنند. و دامنه آن را در حد مصرف انرژی میدانند.

وی در ادامه با بیان گستردگی اقتصاد مقاومتی در موضوعات مختلف کشاورزی، صنعت، نظام آموزش عالی، نظام سلامت و … با بیان راهکارها و مصوباتی که متأسفانه نتوانسته اند تبیین درستی از اقتصاد مقاومتی ارائه دهند. مانند تبدیل صنایع بالادستی خط        پلی ­اتیلن غرب از یک مجتمع پتروشیمی به ۱۳ مجتمع پتروشیمی و یا عدم شفافیت در اطلاعات مقدار نیاز و میزان استفاده از آب در بخش کشاورزی و عدم ارائه قیمت مناسب و به موقع از سوی نهادهای مرتبط برشمرد و با بیان مسائل مختلف بانکی و غیره که نقش به سزایی در اجرائی کردن اقتصاد مقاومتی دارند صحبت های خود را به پایان رساندند.
در این همایش محمد حسینی، مسئول قرارگاه شهید احمدی روشن با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی را نباید با اقتصاد ریاضتی یکی دانست عنوان کرد:
جنگ اقتصادی قسمتی از یک جنگ تمام عیار و از نوع نیمه سخت است. نظام سلطه در استثمار منطقه در طول تاریخ موفق بوده که متأسفانه کشور ایران هم از این امر مستثنی نیست، همچنان که بنیان دینی و فکر ایران از موضوعاتی است که دلیل شده تا واژه جنگ اقتصادی را به کار ببریم.

وی در ادامه به منابع غنی کشور ایران اشاره کرد و افزود:
سه راهبرد بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت برای رفع تحریم ها وجود دارد. باید توانایی ها و ضعف های داخلی و فرصت ها و تهدیدهای خارجی مورد بررسی قرار بگیرد. توانمندی های بسیاری در کشور ایران است ولی متأسفانه به طور مثال می توان به اتلاف ۹۰ درصدی آب اشاره کرد که این موضوع باید مدیریت شود یا نظام بانکی ما که در آن خلق پول اتفاق می افتد.

درباره ی میراحمدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.